Ez a bejegyzés azoknak készül, akiknek fogalma sincs, a honlapkészítés menetéről. Nem a legbonyolultabb dolog, eleinte én se tudtam elképzelni, hogy miként is megy ez, ezért most megpróbálom nektek demonstrálni röviden és érthetően, hogy hogyan is megy ez :)
A honlapkészítés két fajta weboldalt eredményezhet: statikus, vagy dinamikus weboldal. Az utóbbi kissé bonyolultabb, még én is csak most tanulom, hogy valójában hogy is működik az egész. A statkius honlapok készítése úgynevezett HTML kód írásával történik leginkább napjainkba, ez a legelterjedtebb. De mielőtt belefognánk a szerkesztésbe, gondolkozz el azon, hogy milyen weboldalt akarsz hozzá csinálni, milyen tartalom lesz rajta, és terverzd meg hogyan fog kinézni. A designtervet, leggyakrabban Photoshop-ba szokták elkészíteni, és ez alapján végzik el a honlapkészítést ami több napot is igénybe vehet az oldal nagysága, és a tartalom mennyiségét figyelembe véve. Ha ezek megvannak regisztálnod kell egy szerverre az oldalad, ahol majd kapsz tárhelyet is az oldalad mellé (ide töltöd majd fel a képeket, és magukat az aloldalakat is). A tárhely általában 500 MB szokott lenni, de ez függ attól, ki mennyit fizet érte. Ha megvan a szerver és a tárhely, akkor jöhet a honlapkészítés, majd ha végeztél, feltöltheted az oldalad a szerverre, és jöhetnek is a friss látogatók az oldaladra.
Ha érdekel, hogyan tudnál egy statikus oldalt összedobni, azaz hogyan tanuld meg a HTML kódot használni, akkor itt egy link a W3Schools oldalára, ahol mindent megtudhatsz a HTML-ről. Ha nem tudsz angolul az para, keresned kell más oktatóoldalakat az interneten, vagy venned kell egy könyvet, ami erről szól (tervezek a jövőben HTML és CSS oktatást a blogomba, de ez még 1-2 hónappal odébb van).